Branża spożywcza

Produkcja pieczywa najwyższej jakości

"Przez okres ponad 20 lat funkcjonowania firma Leks poszerzała swoją ofertę asortymentową – odpowiadając na zapotrzebowanie klientów i zmieniające się trendy – doskonaliła procesy produkcyjne, unowocześniając park maszynowy", opowiada Radek Kononowicz, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu Leks sp. z o. o. w Sulęcinie

 

Radek Kononowicz, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu Leks sp. z o. o. w Sulęcinie

Wczoraj…
Firma Leks powstała w 1994 r. Od samego początku działalności piekarniczej właściciele byli nastawieni na produkcję pieczywa najwyższej jakości na rynek lokalny. Zakład produkcyjny zlokalizowany był w Sulęcinie w obecnej siedzibie firmy. Firma zatrudniała około 30 pracowników i sprzedawała swoje wyroby głównie dla klientów powiatu Sulęcińskiego. Od samego początku istnienia firma miała charakter rodzinnym zarówno w kapitale właścicielskim jak i filozofii funkcjonowania. Proces rozbudowy i stałego unowocześniania bazy produkcyjnej w latach 90-tych pozwolił na ugruntowanie marki na rynku lokalnym. 
Przez okres ponad 20 lat funkcjonowania firma Leks poszerzała swoją ofertę asortymentową – odpowiadając na zapotrzebowanie klientów i zmieniające się trendy – doskonaliła procesy produkcyjne, unowocześniając park maszynowy.

 

 

Dzisiaj…
Dystrybucję swoich wyrobów prowadzimy na terenie całego województwa lubuskiego, a także województw ościennych. Produkcja odbywa się na trzech nowoczesnych, wielkopowierzchniowych spełniających wszelkie jakościowe wymagania z certyfikowanych Zakładach ( ISO i HACCP).
Firma Leks zatrudnia około 250 pracowników. Posiada blisko 30 punktów sieci stoisk własnych.
Park maszynowy stanowią nowoczesne i innowacyjne maszyny i rozwiązania, dzięki którym nasze wyroby zdobywają uznanie naszych klientów.

Jutro…
Zarząd firmy w najbliższym okresie zamierza wdrożyć ISO 22000, uruchomić nowoczesną cukiernię, a także w dalszym ciągu pracować nad rozwojem sieci własnej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *