Pozostałe branże

Dobre efekty uwolnienia rynku energii elektrycznej

 "Pomimo widocznego w tej chwili spowolnienia w produkcji przemysłowej patrzymy na przyszłość z optymizmem i jesteśmy pełni wiary, że nasz sposób na sukces jest sprawdzony", mówi Kamil Kondracki, Dyrektor ds. Ekonomicznych ELEKTRIX Sp. z o. o.  w Warszawie.

 

Kamil Kondracki, Dyrektor ds. Ekonomicznych ELEKTRIX Sp. z o. o.  w Warszawie

ELEKTRIX Sp. z o. o. istnieje od roku 2001, a głównym przedmiotem jego działalności jest sprzedaż energii elektrycznej do odbiorców przemysłowych. Dostrzegając szanse, które pojawiły się w okresie liberalizacji rynku energii elektrycznej ELEKTRIX Sp. z o. o. uderzył mocną ofertą do odbiorców sektora przemysłowego i pokonał konkurencję w postaci zintegrowanych koncernów energetycznych, które starały się zachować oligopolistyczną strukturę rynku i utrzymać ceny na niezmienionym poziomie.

 

Uwolnienie rynku energii elektrycznej w Polsce było dla nas zapowiedzią nowej fali wzrostu konkurencyjności w polskim przemyśle, którego uzależnienie od kosztów energii niejednokrotnie sięga jednej czwartej ogółu kosztów. Proces zwiększania udziału w rynku energii elektrycznej przez spółkę obrotu był niesamowicie trudny i polegał na ciągłej optymalizacji struktury finansowania, budowaniu wiarygodności wobec kontrahentów, a także poszukiwaniu atrakcyjnych cen energii elektrycznej.

Dziś możemy powiedzieć, że to przedsięwzięcie przyniosło sukces, którego skala tworzy dalsze perspektywy wzrostu.
W chwili obecnej ELEKTRIX Sp. z o. o zatrudnia całą kadrę analityków oraz specjalistów, którzy szukają unikatowych dróg, aby zapewnić naszym klientom przewagę decydującą o obopólnym sukcesie.

Rok 2013 powinien nam przynieść członkostwo Towarowej Giełdy Energii S.A. ,kolejny wzrost portfela klientów i wzrost wartości spółki oraz jej marki. Pomimo widocznego w tej chwili spowolnienia w produkcji przemysłowej patrzymy na przyszłość z optymizmem i jesteśmy pełni wiary, że nasz sposób na sukces jest sprawdzony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *