Branża handlowa

Wykupili udziały niemieckiego partnera

"Receptą na sukces było uniezależnienie się, innowacyjne produkty, realizacja nietypowych, wysoko rentownych zleceń dla największych firm europejskich oraz wysoka jakość produktów", wyjaśnia  Iwona Gajda, Dyrektor ds. logistyki EF Polska Sp. z o.o. w Warszawie.

 

Iwona Gajda, Dyrektor ds. logistyki EF Polska Sp. z o.o. w Warszawie

Firma EF Polska powstała w roku 2002, jako spółka Norberta Gańczarka-Rał z EFFERTZ Tore, niemieckim producentem bram pożarowych. Do roku 2011 była zarejestrowana pod nazwą EFFERTZ Polska. Dzięki dynamicznemu rozwojowi od początku istnienia, wprowadzeniu własnych, nowatorskich, opatentowanych rozwiązań w roku 2006 rozpoczęła własną produkcję na terenie Polski.

Kryzys światowy, który nie dotknął firmy, umożliwił wykupienie udziałów partnera niemieckiego w roku 2010 i niehamowany dynamiczny rozwój, zwłaszcza na rynkach zagranicznych.

W roku 2011 została zmieniona nazwa, aby nie być kojarzoną z byłym wspólnikiem, zwłaszcza na rynku niemieckim, gdzie w 2011 została zarejestrowana firma NGR Technologie Tore GmbH, będąca w 100% własnością firmy EF Polska.

Na dzień dzisiejszy firma eksportuje swoje wyroby do Francji, Niemiec, Holandii,  Skandynawii oraz na Bałkany, Litwę, Łotwę i do Estonii.

Receptą na sukces było uniezależnienie się, innowacyjne produkty, realizacja nietypowych, wysoko rentownych zleceń dla największych firm europejskich oraz wysoka jakość produktów.

Możliwe to było dzięki młodemu zespołowi, który nie wiedział, że nie można czegoś zrobić.

Firma z pełną świadomością zrezygnowała z wejścia na rynek New Connect na GPW w celu pozyskania kapitału i poświęciła czas, energię i entuzjazm załogi na przyśpieszenie własnego rozwoju bez wspólników i zbędnego rozgłosu.”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *