Branża spożywcza

Najwyższa jakość produktów, ekologia i etyka

"Źródłem sukcesu firmy jest umiejętność pogodzenia etycznych zasad spółdzielczości, gdzie najważniejszy jest człowiek, z konkurencyjnością gospodarki wolnorynkowej. Zarząd jest kreatywny, ma intuicję i odwagę do podejmowania ryzyka. Dba o swoich członków i pracowników, a oni odwdzięczają się lojalnością i dobrą pracą", wyjaśnia Janusz Majtczak, prezes  UNIFREEZE Sp. z o.o. w Miesiączkowie.

 

Janusz Majtczak, prezes  UNIFREEZE Sp. z o.o. w Miesiączkowie

Zajmujemy się, tym czym można zajmować się na wsi, czyli wykorzystaniem polskiego potencjału gleby, klimatu, tradycji z równoczesnym stosowaniem najwyższej techniki i technologii i jednoczesnym poszanowaniem środowiska naturalnego, a konkretnie uprawą, zamrażaniem i sprzedażą owoców i warzyw.

 

Jedynymi udziałowcami firmy są RSP "Nowe Pole" w Górznie i SPR Miesiączkowo – producenci i dostawcy owoców i warzyw do zamrażania, co zapewnia zdrowe relacje ekonomiczne na linii producent – przetwórca.

Źródłem sukcesu firmy jest umiejętność pogodzenia etycznych zasad spółdzielczości, gdzie najważniejszy jest człowiek, z konkurencyjnością gospodarki wolnorynkowej. Zarząd jest kreatywny, ma intuicję i odwagę do podejmowania ryzyka. Dba o swoich członków i pracowników, a oni odwdzięczają się lojalnością i dobrą pracą.
 
Od początku swego istnienia i niezależnie od zmieniających się trendów i koniunktury firma kieruje się własnymi wartościami, którymi między innymi są: najwyższa jakość produktów (Dowodem jest duż liczba certyfikatów, nagród, dyplomów i wyróżnień. Jako jedyni w branży posiadamy znak promocyjny "Teraz Polska"), ekologia (Firma położona jest w otulinie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego i posiada znak "Zielone Płuca Polski". Dostawcy owoców i warzyw wdrożyli system Euro GAAP oraz stosują metody produkcji integrowanej.  Firma posiada własną, biologiczną oczyszczalnię ścieków oraz kompostownię odpadów organicznych.) i etyka (Przedsiębiorstwo wyróżnione zostało statuetką "Firma Fair Play").

Można powiedzieć, że kierując się powyższymi i innymi wartościami niematerialnymi, wskaźniki produkcyjne i ekonomiczne rosną samoczynnie.

 

 

UNIFREEZE Sp. z o.o. w Miesiączkowie została wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu 2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *