Branża spożywcza

Browar Jabłonowo  rodzinna, innowacyjna firma z Mazowsza

"Od początku swej działalności browar koncentrował się na trzech czynnikach: najwyższej jakości produktów, niskich kosztach operacyjnych oraz innowacjach", wyjaśnia Hubert Buksowicz, współwłaściciel Browaru Jabłonowo L. Buksowicz, H. Buksowicz, W. Parol S.J. w Wólce Kosowskiej.

 

Hubert Buksowicz, współwłaściciel Browaru Jabłonowo L. Buksowicz, H. Buksowicz, W. Parol S.J. w Wólce Kosowskiej

Browar Jabłonowo powstał w 1992 r. jako firma rodzinna ze stuprocentowym polskim kapitałem i w takiej formie działa do dziś.
Od początku swej działalności browar koncentrował się na trzech czynnikach: najwyższej jakości produktów, niskich kosztach operacyjnych oraz innowacjach.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu właścicieli firma jest doglądana na co dzień tak zwanym „gospodarskim okiem”, koszty są kontrolowane i na bieżąco monitorowane.

 

Jeśli chodzi o jakość, to oprócz produkcji podstawowej opartej na typowych piwach jasnych browar wprowadził pod marką „Manufaktura Piwna Browaru Jabłonowo” paletę piw niszowych, specjalnych, dla koneserów : Na Miodzie Gryczanym, Klasztorne, ALT, Pedritos, Trzy Zboża czy Belfast. Są to piwa wyprodukowane zgodnie ze starymi recepturami, z najlepszych surowców, długo leżakowane i dlatego znajdują ogromne uznanie wśród koneserów złocistego trunku.

Nie należy również zapominać o dokonaniach browaru na polu innowacyjności – jako jeden z pierwszych browarów w Polsce wypuściliśmy 20 lat temu na rynek piwa jasne mocne oraz piwo ciemne mocne, zdecydowaliśmy się na zakup linii do puszkowania w okresie, kiedy o wiele większe zakłady nie miały jeszcze takich linii, jako pierwsi w Polsce zapakowaliśmy piwo do butelek plastikowych.

Dzięki tym posunięciom Browar Jabłonowo osiąga dobre wyniki oraz zdobywa coraz większy udział w rynku.

 

Browar Jabłonowo L. Buksowicz, H. Buksowicz, W. Parol S.J. w Wólce Kosowskiej. została wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu 2011 i w Konkursie  Efektywna Firma 2011 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *