Pozostałe branże

Klaster na dawnych terenach COP

"Korporacja Radex S.A., specjalizująca się m.in. w pełnieniu funkcji inwestora zastępczego dla wyjątkowo skomplikowanych projektów inwestycyjnych, inspirując się jednym z największych przedsięwzięć ekonomicznych II Rzeczpospolitej, powołała do życia klaster gospodarczy”, mówi Jacek Kopyra, Dyrektor Zarządzający Korporacji Radex S.A. w Warszawie.

 

Jacek Kopyra, Dyrektor Zarządzający Korporacji Radex S.A. w Warszawie

Korporacja Radex należy do czołówki polskich wykonawców inwestycji budowlanych i obsługi nieruchomości użytkowych. Pełni rolę koordynatora przedsięwzięć z przygotowaniem inwestycji budowlanych, począwszy od etapu koncepcji, przez proces uzgodnień oraz ich akceptacji, organizacji finansowania, aż do zakończenia budowy i przekazywania gotowych obiektów do użytkowania.
Czerpiąc z ponad 20-letnich doświadczeń w branży budowlanej, ukształtowała i ugruntowała swoją pozycję firmy specjalistycznej, świadczącej usługi koordynacji dużych procesów inwestycyjnych o wysokim stopniu skomplikownia, zastępstwa inwestycyjnego, nadzoru nad realizacjami inwestycji, oraz budowy obiektów w generalnym wykonawstwie. Zarządza również własnym kompleksem biurowo -magazynowym Business Park Marywilska w Warszawie.

 
 
 
Firma jest otwarta na współpracę z każdym partnerem (krajowym i zagranicznym) w zakresie różnych form organizacyjnych i finansowych. Swoim klientom zapewnia usługi na najwyższym poziomie zapewniając im spokój i komfort pracy. Jednocześnie podkreślamy, że naszą działalność reguluje wewnętrzny kodeks etyczny, który wyklucza działania naruszające zasady etyki biznesu i moralne. Taki zakres postępowania zapewnia spokój wewnętrzny osobom korzystającym z naszych usług, zwłaszcza w czasach tak niepewnych, jak dziś.
Stąd też, w myśl przedwojennej idei utworzenia Centralnego Okręgu Przemysłowego, zainicjowanej przez premiera Kwiatkowskiego, zarząd firmy, inspirując się tym jednym z największych przedsięwzięć ekonomicznych II Rzeczpospolitej, podjął się roli organizatora klastra na dawnych terenach COP – grupy przedsiębiorstw i instytucji wzajemnie się uzupełniających, tworzących sieć powiązań, umożliwiających podjęcie współpracy na wielu płaszczyznach.
Klastry na świecie wpływają na rozwój nie tylko przedsiębiorstw bezpośrednio w nie zaangażowanych, ale również oddziałują na otoczenie, region, kraj i całą gospodarkę światową.
Podobnie jak COP, przedsięwzięcie Korporacji Radex obejmuje swym zasięgiem ten sam obszar pięciu województw: południowe go Mazowsza, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, a już wkrótce także podkarpackiego. Patronat nad całym przedsięwzięciem objął wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak.
 
 

Korporacja Radex S.A. w Warszawie została wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu 2011 i w Konkursie Efektywna Firma 2011.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *