Edukacja

Najstarsza firma oświaty zawodowej na Śląsku

„Nasz ZDZ jest największym partnerem urzędów pracy w zakresie rekwalifikacji osób bezrobotnych. Współpracuje z wielkimi koncernami, sieciami handlowymi, firmami z sektora MŚP, przedsiębiorstwami użyteczności publicznej, bankami, instytucjami państwowymi i publicznymi”, wyjaśnia Jacek Kwiatkowski, dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

 

Jacek Kwiatkowski, dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach

 
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach jest najstarszą firmą oświaty zawodowej na Śląsku, z ponad 85-letnią tradycją.
Działamy poprzez sieć 31 ośrodków kształcenia i 73 szkoły na obszarze woj. śląskiego oraz wybranych powiatów województw małopolskiego, opolskiego i łódzkiego. Ofertę edukacyjną adresuje do przedsiębiorstw, instytucji i odbiorców indywidualnych.
Kształcimy młodzież i dorosłych w systemie szkolnym, w 30 zawodach i kierunkach we wszystkich typach szkół zawodowych i ogólnokształcących oraz w systemie kursowym w 300 kierunkach i specjalnościach min. w zakresie: administracji, finansów, informatyki, ekonomii, energetyki, gastronomii, handlu, pedagogiki i metodyki nauczania, budownictwa, spawalnictwa, transportu, turystyki, usług i rzemiosła.

 

ZDZ w Katowicach jest założycielem pierwszej na Śląsku niepublicznej uczelni – Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania.
Posiadamy certyfikaty ISO 9001 i ISO 29990, szereg innych certyfikatów i akredytacji potwierdzających jakość świadczonych usług oraz zezwoleń na prowadzenie specjalistycznego kształcenia. Posiadamy bank 400 programów i kadry 3000 nauczycieli, wykładowców i trenerów.

Nasz ZDZ jest największym partnerem urzędów pracy w zakresie rekwalifikacji osób bezrobotnych. Współpracuje z wielkimi koncernami, sieciami handlowymi, firmami z sektora MŚP, przedsiębiorstwami użyteczności publicznej, bankami, instytucjami państwowymi i publicznymi. Aktywnie korzysta ze środków pomocowych Unii Europejskiej. W latach 1994-2012 zrealizował ponad 100 projektów dla ponad 65 tys. beneficjentów z różnych grup społecznych i zawodowych. Prowadzi partnerską współpracę międzynarodową z organizacjami oświatowymi ponad 20 krajów europejskich.
Oferuje nowocześnie wyposażoną bazę dydaktyczną – sale wykładowe, pracownie specjalistyczne – komputerowe, kosmetyczne, fryzjerskie, technologii żywienia, masażu, medyczne, przewozu towarów niebezpiecznych, szkolenia motorowego, obrabiarek sterowanych numerycznie, montażu instalacji solarnych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych,  place manewrowe, atestowane spawalnie, poligony budowlane. Posiada placówki specjalistyczne: Centrum Doskonalenia Umiejętności Nauczycielskich, 2 Krajowe Centra Szkolenia Spawaczy, Akademia Lokalna CISCO, Centrum Egzaminacyjne i Laboratoria ECDL.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach został wyróżniony w Konkursie Gepardy Biznesu 2011 i w Konkursie Efektywna Firma 2011.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *