Artykuły

V Międzynarodowy Bieg Górski LIMANOWA FORREST

Bieg odbył się 7 lipca 2013 r. i połączony był z obchodami Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości, którego sponsorem strategicznym był Bank Spółdzielczy w Limanowej.

 
Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości obchodzony jest pod hasłem „Spółdzielnia – silne przedsiębiorstwo na czasy kryzysu”.
 
W tym roku bieg cieszył się wyjątkowo wysoką frekwencją, która zaskoczyła wszystkich.Uczestnicy zachwycali się atmosferą, świetną organizacją i ciekawą trasą z pięknymi widokami. Dodatkową atrakcją było uczestnictwo w biegu Generała Romana Polko, który swoją obecność skomentował tak: "Fajna impreza, bardzo sympatyczni ludzie, jak tu nie lubić Limanowej!".
 
Sponsorem strategicznym imprezy był Bank Spółdzielczy w Limanowej, który od lat wspiera aktywność sportową w regionie. W tegorocznej edycji Biegu wystartowało 427 osób, z czego ukończyło 419… to świadczy, że dla niektórych z nich nie był to "spacerek". Limanowa Forrest to jedyny bieg górski w Polsce, który otwarty jest na wszystkich uczestników bez limitu wieku, o czym świadczą chociażby uroczyście obchodzone 86 urodziny Pana Edwarda Muchy z Nowego Rybia – najstarszego biegacza w Polsce! Dla najszybszego uczestnika biegu na mecie czekała Premia Górska ufundowana przez Bank Spółdzielczy w Limanowej, którą podczas rozdania nagród wręczył uroczyście Prezes Adam Dudek.
 
Przypomnijmy, iż w 1923 roku Międzynarodowy Związek Spółdzielczy proklamował obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w każdą pierwszą sobotę lipca. Obchody miały stać się okazją do zwiększenia na świecie świadomości na temat spółdzielni i promowania spółdzielczych ideałów międzynarodowej solidarności, efektywności ekonomicznej, równości i pokoju. Celem obchodów było także rozwijanie i wzmacnianie partnerskich stosunków pomiędzy światowym ruchem spółdzielczym a innymi stronami – rządami, samorządami i organizacjami międzynarodowymi. W 1994 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych potwierdziła ważną rolę, jaką spółdzielnie odgrywają w rozwoju gospodarczym, społecznym i kulturalnym , ogłaszając wspólne od 1995 roku obchodzenie Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości.
 
źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej za kzbs.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *