2Śląskie

Produkcja dla motoryzacji to dobra szkoła organizacji

"Mamy doświadczenie w obróbce zróżnicowanych materiałów. Stale kontrolujemy jakość naszych produktów. Stosujemy statystyczne metody kontroli procesów produkcyjnych i rygorystyczne inspekcje naszych wyrobów", wyjaśnia Ewa Fiałkowska, prezes PHUP Igum Sp. z o.o. w Bielsku-Białej.

 
Ewa Fiałkowska, prezes PHUP Igum Sp. z o.o. w Bielsku-Białej

Spółka IGUM została założona w 1988 roku, od  1991 roku zajmujemy się obróbką metalu, głównie dla przemysłu motoryzacyjnego.
Początkowo produkowaliśmy proste detale wyłącznie  do fiata 126p. Dziś firma specjalizuje się w obróbce skrawaniem elementów i zespołów znajdujących zastosowanie głównie w samochodach Fiata, ale również współpracuje przy wytwarzaniu detali montowanych w wielu innych markach, od BMW i Porsche do indyjskiego Tata.

Produkcja dla motoryzacji była dobrą szkołę organizacji, wymusza bezwzględną dyscyplinę od wszystkich kooperantów, obowiązek dostarczania na taśmę montażową samochodu wyrobów o zawsze dobrej jakości, na czas, powtarzalnych, niezawodnych. Ale to także  konieczność stałej modernizacji parku maszynowego, rozwoju technologii,  wyższych kwalifikacji dozoru i pracowników.

 
 
 
Dziś naszą firmę tworzą  wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy, którzy obsługują nowoczesne  obrabiarki: centra obróbcze CNC, tokarki CNC, automaty wielowrzecionowe, a także wiele maszyn pomocniczych stanowiących zaplecze techniczne procesu technologicznego.
 
Mamy doświadczenie w obróbce zróżnicowanych materiałów: stali węglowej, stali nierdzewnej, mosiądzu, aluminium, odlewów, odkuwek i profili aluminiowych.
Firma IGUM jest beneficjentem funduszy unijnych, uzyskała wsparcie dla  programu rozwoju technologicznego w ramach wzrostu konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw.
W 2012 roku siedziba firmy i hale produkcyjne zostały przeniesione do nowego obiektu, który zapewnia nie tylko lepszy standard produkcji, ale również jest energooszczędny i przyjazny dla środowiska.
Stale kontrolujemy jakość naszych produktów. Stosujemy statystyczne metody kontroli procesów produkcyjnych i rygorystyczne inspekcje naszych wyrobów. Nasz system  zarządzania uzyskał certyfikat ISO 9001-2008. Konsekwentnie usprawniamy i optymalizujemy kolejne aspekty naszej działalności. Aktualnie wdrożyliśmy normę ISO TS 16949:2009.

PHUP Igum Sp. z o.o. w Bielsku-Białej została wyróżniona w VII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2012 i  w V edycji Konkursu Efektywna Firma 2012.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *