Śląskie

Mysłowice mają niezwykły potencjał

Siłą Mysłowic jest usytuowanie miasta w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Takie położenie zdeterminowało związek mysłowiczan z przemysłem górniczym i hutniczym, mówi Edward Lasok, prezydent Mysłowic.


 
Edward Lasok, prezydent Mysłowic:
Mysłowice mają niezwykły potencjał – oprócz kopalni „Mysłowice–Wesoła” i wielu, bardzo dobrze funkcjonujących zakładów produkcyjnych i usługowych, mamy np. jedno z największych centrów dystrybucyjnych w Polsce tj. Panattoni Park Mysłowice.
 
 
 
 
 
Siłą Mysłowic jest usytuowanie miasta w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Takie położenie zdeterminowało związek mysłowiczan z przemysłem górniczym i hutniczym. Przebiegające przez miasto: autostrada A4 i droga ekspresowa S1, skracają czas dojazdu do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Bielska-Białej, Cieszyna. W mieście znajduje się węzeł autostradowy Mysłowice–Brzęczkowice. Od centrum Katowic miasto dzieli 15 minut jazdy samochodem, a drogę do Krakowa można pokonać w ciągu trzech kwadransów. Kolejnym ważnym atutem świadczącym o atrakcyjności miasta jest niewielka odległość od dwóch międzynarodowych lotnisk.
Dodatkowym atutem miasta będzie, planowane w najbliższych latach, przedłużenie Drogowej Trasy Średnicowej do Mysłowic. Przewidujemy, że wpłynie ona również na kolejną planowaną przez nas inwestycję – rewitalizację terenów po Kopalni „Mysłowice”.
Między innymi, z myślą o już działających przedsiębiorcach mających problemy ze spłatą zobowiązań gminnych, przyjęliśmy w Mysłowicach program pomocy de minimis, w formie rozłożenia na raty oraz odroczenia należności lub zaległości, a także umarzania zaległości wraz z odsetkami za zwłokę. Kolejna uchwała Rady Miasta pozwala na zwolnienia z podatku od nieruchomości nowych inwestycji, budynków, części budynków oraz budowli (lub ich części), związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej przez przedsiębiorców.

Mysłowice zostały wyróżnione w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *