Dolnośląskie

Wałbrzych zapewnia inwestorom fachową pomoc

Gmina Wałbrzych wspiera głównie działalność małych i średnich przedsiębiorstw, na których w zasadniczej części opiera się rozwój gospodarczy miasta. Nasze działania stwarzają dogodne warunki do powstawania nowych podmiotów gospodarczych i rozwoju istniejących firm, mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

 

Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha:
Gmina Wałbrzych wspiera głównie działalność małych i średnich przedsiębiorstw, na których w zasadniczej części opiera się rozwój gospodarczy miasta. Nasze działania stwarzają dogodne warunki do powstawania nowych podmiotów gospodarczych i rozwoju istniejących firm. Są to długofalowe działania, na które składają się liczne inicjatywy skierowane do przedsiębiorców. Przykładem jest stosowany w minionych latach pakiet przedsiębiorczość, zawierający wiele preferencyjnych stawek podatków i opłat administracyjnych dla nowych firm oraz przedsiębiorstw tworzących miejsca pracy oraz ułatwień w gospodarowaniu lokalami użytkowymi.
 
 
 
Gmina współpracuje z wyspecjalizowanymi instytucjami zajmującymi się wspieraniem przedsiębiorczości, czy pozyskiwaniem i profesjonalną obsługą inwestorów, między innymi z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „Invest-Park”, Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego, Dolnośląskim Parkiem Technologicznym „T-Park”, Radą Gospodarczą Aglomeracji Wałbrzyskiej czy Sudeckim Związkiem Pracodawców.
Ważnym elementem działań, zwiększającym szanse miasta na pozyskanie inwestorów, jest przygotowywanie terenów pod inwestycje, o dogodnych lokalizacjach, wyposażonych w nowoczesną infrastrukturę i system wsparcia finansowego. Aktualne oferty inwestycyjne publikujemy w czołowych wydawnictwach i na stronach internetowych, m.in. PAIiZ. Dodatkowym wsparciem firm prowadzących działalność w regionie przygranicznym jest funkcjonowanie stworzonego dla przedsiębiorców „Polsko-czeskiego internetowego portalu gospodarczego”.
Gmina Wałbrzych jest także współudziałowcem Dolnośląskiego Funduszu Gospodarczego i Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, które ułatwiają przedsiębiorcom dostęp do zewnętrznych źródeł finansowania. Fundusze udzielają poręczeń kredytów i pożyczek oraz niskooprocentowanych pożyczek.
Inwestorom, którzy wybiorą Wałbrzych na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej, zapewniamy fachową pomoc i wszechstronne wsparcie.

Wałbrzych  został wyróżniony w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *