3Podkarpackie

ANKOL Ambasadorem Polskiej Gospodarki w kategorii EKSPORTER

17 września 2014 r. w pałacyku Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie, odbył się finał VI edycji konkursu dla przedsiębiorców „Ambasador Polskiej Gospodarki”.  Firma ANKOL – lider w dostawach towarów, usług i technologii dla  lotnictwa wojskowego i cywilnego w kraju i zagranicą – znalazła się gronie laureatów w kategorii EKSPORTER

Ambasador Polskiej Gospodarki to konkurs Business Centre Club (BCC) pod honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych RP, którego celem jest wzmocnienie wizerunku polskich  przedsiębiorców-członków BCC wpływających na rozwój gospodarczy kraju, promocję Polski na międzynarodowej arenie i stosujących najlepsze praktyki biznesowe w kontaktach zagranicznych. Firma ANKOL – Firma ANKOL – lider w dostawach towarów, usług i technologii dla  lotnictwa wojskowego i cywilnego w kraju i zagranicą – znalazła się gronie laureatów w kategorii EKSPORTER.
 
 
 
 
 
 
Prezes Zarządu Czesław Kolisz odebrał z rąk Wiceminister Spraw Zagranicznych RP Katarzyny Kacperczyk i Prezesa BCC Marka Goliszewskiego prestiżowy tytuł i Certyfikat Ambasador Polskiej Gospodarki w kategorii EKSPORTER .
Honorowe wyróżnienie zostało przyznane za wkład firmy ANKOL w kształtowanie wizerunku i zaufania do polskiej gospodarki,  przyczynianie się do rozwoju gospodarczego kraju oraz budowanie kapitału zaufania wobec polskiego przedsiębiorcy jako wiarygodnego partnera.
Firma ANKOL jest wielokrotnym laureatem konkursu Gepard Biznesu i Efektywna Firma. Działa na krajowym i międzynarodowych rynkach. Zajmuje się obrotem specjalnym towarami, usługami i technologiami o znaczeniu strategicznym dla lotnictwa wojskowego i cywilnego, na podstawie Koncesji MSWiA. Posiada kody identyfikacyjne zezwalające na uczestnictwo w przetargach państw grupy NATO oraz przetargach i dostawach m.in. dla Departamentu Obrony USA. Jest uznaną marką na rynku krajowym i zagranicznym w zakresie dostaw dla lotnictwa. Realizuje kontrakty dla Departamentów Zamówień MON RP oraz wielu krajów od Ameryku Południowej po Kraje Dalekiego Wschodu.  Nowoczesne zarządzanie w oparciu o wdrożone systemy i normy krajowe i międzynarodowe pozwalają utrzymywać stabilną pozycję pomimo zmienności uwarunkowań gospodarczych na świecie. ANKOL to nowoczesna, otwarta na innowacje firma. Nieustannie wdraża najnowsze systemy  teleinformatyczne i programy rozwojowe, które wpływają na szybkość i skuteczność realizowanych zobowiązań i deklaracji by gwarantować najwyższą jakość dostarczanych towarów i usług. Zarządzanie w oparciu o  najwyższe standardy, działania projakościowe, kompetencje oraz stosowanie etyki w biznesie przekładają się wizerunek solidnego i godnego zaufania partnera a efekcie na satysfakcję kontrahentów. Jest Członkiem amerykańskiego Stowarzyszenia Dostawców Lotniczych ASA oraz poddaje się corocznym weryfikacjom działalności pod katem praktyk antykorupcyjnych przeprowadzanych przez TRACE International z USA. Dążąc do rozszerzenia oferty firma buduje swoisty pomost w wymianie handlowej pomiędzy wschodem i zachodem m.in. poprzez przedstawicielstwo na Europę Wschodnią  amerykańskiego producenta łożysk bezobsługowych dla lotnictw możliwa jest ich dostawa do zakładów rosyjskich SUKHOI i produkcji cywilnego samolotu SUPERT 100. Podobnie ANKOL dostarcza łożyska do produkcyjnych zakładów lotniczych na Ukrainie. Jednocześnie realizuje działania handlowe  na rynkach Azji południowowschodniej i Afryki północnej dostarczając elementy rosyjskiej techniki lotniczej itp. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród.
 
 
Ankol Sp. z o.o. w Chorzelowie została też wyróżniona w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2013, VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2013 oraz w I edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2013.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *