1Mazowieckie

ZPTS zajmuje wysoką lokatę pośród dostawców

Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Remigiusz Chełchowski w Milanówku istnieje od 1980 r. To  nowoczesny zakład produkcyjny. Zajmuje się przetwórstwem systemów poliuretanowych.

 
Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Remigiusz Chełchowski w Milanówku istnieje od 1980 r. To  nowoczesny zakład produkcyjny. Zajmuje się przetwórstwem systemów poliuretanowych. Blisko współpracując z ośrodkami badawczymi i produkcyjnymi w kraju i za granicą zyskała stałych odbiorców, funkcjonujących w obszarach przemysłów: stoczniowego, wydobywczego, metalurgicznego i ciężkiego, chemicznego, jak również w rolnictwie i przetwórstwie.

Początek lat 80. był okresem entuzjazmu społecznego, który skłonił Pana Remigiusza Chełchowskiego do podjęcia decyzji o założeniu prywatnej firmy, działającej w ramach spółdzielni rzemieślniczej.
W tym czasie zajmowała się ona produkcją elementów z polietylenu i polipropylenu.
Początki jej działalności to nieustanne poszukiwanie lepszych rozwiązań, choćby w sferze zaopatrzenia w reglamentowane surowce.

 
 
 
W latach 90. ZPTS dokonało poważnego zwrotu w kierunku produkcji tworzyw poliuretanowych. W tym czasie dzięki rozpoczętej współpracy z zakładami zagranicznymi zdobywało kolejne doświadczenia i wiedzę oraz podniosło jakość swoich technologii. Z czasem zakład wdrożył i rozwinął produkcję wysokoprzetworzonych wyrobów z poliuretanów litych oraz wprowadził usługi w zakresie termo i hydroizolacji na bazie systemów spienionych.

Jedną ze składowych funkcjonowania ZPTS jest marketing. Wizerunek firmy jest kreowany w oparciu o rzetelność i dbałość o klienta. Ponadto zakład prowadzi działalność prospołeczną i proekologiczną w skali makroregionu.

ZPTS stawia na nowoczesność i innowacyjność. Obecnie wykorzystuje skomputeryzowane i zaawansowane technicznie urządzenia, co wpływa na jakość wyrobów. Sukces firmy jest również zasługą zespołu ludzi angażujących się w działalność zakładu. Dzięki temu dziś  ZPTS zajmuje wysoką lokatę pośród dostawców zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Remigiusz Chełchowski w Milanówku został wyróżnion w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2013, VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2013 oraz  I edycji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2013.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *