Branża spożywcza

Opłacało się długoletnie inwestowanie w markę Tarsmak

Długoletnie inwestowanie w markę Tarsmak, jakość produktów oraz ekspansja terytorialna zaowocowała w ostatnich latach ponadprzeciętnymi wzrostami sprzedaży, co pozwoliło zwiększyć budżet na inwestycje. Najbliższe lata to wzmocnienie nakładów na rozwój eksportu oraz umocnienie marki w naszej kategorii, mówi Daniel Gondek, Dyrektor Operacyjny ZPIOAS TARSMAK JÓZEF GONDEK TERESA GONDEK SPÓŁKA JAWNA w Radgoszczy.

Daniel Gondek, Dyrektor Operacyjny ZPIOAS TARSMAK JÓZEF GONDEK TERESA GONDEK SPÓŁKA JAWNA w Radgoszczy:

Firma ZPIOAS TARSMAK JÓZEF GONDEK TERESA GONDEK SPÓŁKA JAWNA istnieje na rynku od 1991 roku, jako spółka rodzinna z polskim kapitałem, od początku działalności zajmuje się produkcją spożywczą. W pierwszych latach funkcjonowania wytwarzano głownie majonez, a w kolejnych poszerzano ofertę asortymentową o nowe produkty. Obecnie w sprzedaży posiadamy: musztardy, ketchupy, sosy pomidorowe i majonezowe, sosy warzywne, dipy oraz dressingi. Z naszą ofertą docieramy do konsumentów poprzez tradycyjne, a także nowoczesne kanały dystrybucji ponadto ciągle doskonalimy ofertę HoReCa oraz produkty w kanale B2B.

 
 
 
Długoletnie inwestowanie w markę Tarsmak, jakość produktów oraz ekspansja terytorialna zaowocowała w ostatnich latach ponadprzeciętnymi wzrostami Sprzedaży, co pozwoliło zwiększyć budżet na inwestycje. W zeszłym roku zakończyliśmy budowę magazynu na surowce płynne, od tego roku korzystamy z nowego kompleksowego systemu informatycznego do zarządzania firmą, obsługi gospodarki magazynowej oraz wsparcia mobilnej sprzedaży. Za dwa miesiące planowane jest zakończenie generalnego remontu jednej z hal produkcyjnych.
Znaczne przyrosty sprzedaży spowodowały rozbudowę struktury organizacyjnej i konieczność zatrudnienia kolejnych pracowników, co zaowocowało rozbudową powierzchni biurowej oraz wydzieleniu się nowych komórek organizacyjnych.
Pod koniec roku planujemy uruchomienie kompleksowego działu serwisu i utrzymania ruchu, tak by zakupione przez nas linie produkcyjne były maksymalnie wykorzystywane. Poza tym stałe zwiększanie produkcji znacząco przyspieszyło decyzję o budowie nowoczesnej przyzakładowej oczyszczalni ścieków. W tym roku uruchomiona została kolejna „siedmiolatka” dotacji unijnych, co motywuje nas do dalszych inwestycji. Obecnie pracujemy nad zweryfikowaniem, które programy unijne są dla nas najatrakcyjniejsze. Inwestycje w infrastrukturę i zwiększanie mocy produkcyjnych to nie jedyne obszary rozwoju naszej firmy. Nadal w budżecie przewidziane mamy wydatki na doskonalenie naszych produktów, utrzymywanie wysokich standardów jakościowych, prowadzimy też pracę nad nowymi przyprawami mokrymi i suchymi. Sukces firmy TARSMAK to również zaangażowanie naszej kadry, podnoszenie ich kwalifikacji, szkolenia, motywowanie do jak najlepszej pracy. Przy budowie marki Tarsmak korzystamy z zewnętrznych firm doradczych, PR-owych, marketingowych, reklamowych. Staramy się również, by jak najlepiej wykorzystywać środki przeznaczone na promocję.
Najbliższe lata dla naszej firmy to niewątpliwie okres dużego rozwoju, zdecydowanych działań na wielu płaszczyznach, wzmocnienie nakładów na rozwój eksportu oraz umocnienie marki w naszej kategorii.

ZPIOAS TARSMAK JÓZEF GONDEK TERESA GONDEK SPÓŁKA JAWNA w Radgoszczy  została wyróżniona w IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2014.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *