Przemysł elektromaszynowy

SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne członkiem Klubu Nowoczesnego Biznesu

Nazwa „SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.” rozpoznawalna jest w kilkunastu krajach świata. Wśród zagranicznych odbiorców są takie kraje jak: Wietnam, Filipiny, Nigeria, Arabia Saudyjska czy Czechy. Ogółem firma eksportuje swoje pojazdy do ponad 40 krajów, a około 30% produkcji stanowią pojazdy przeznaczone na eksport.

 
SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. w Bielsku- Białej została członkiem Klubu Nowoczesnego Biznesu.

Nazwa „SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.” rozpoznawalna jest w kilkunastu krajach świata. Wśród zagranicznych odbiorców są takie kraje jak: Wietnam, Filipiny, Nigeria, Arabia Saudyjska czy Czechy. Ogółem firma eksportuje swoje pojazdy do ponad 40 krajów, a około 30% produkcji stanowią pojazdy przeznaczone na eksport.

Firma „SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.” powstała w 1992 r., w Bielsku- Białej, jako przedsiębiorstwo prywatne o nazwie „Budowa Pojazdów Specjalnych Zbigniew Szczęśniak”, które początkowo specjalizowało się w remontach samochodów strażackich. W kolejnych latach rozpoczęto produkcję fabrycznie nowych samochodów strażackich. Oprócz nich produkowano kabiny załogowe, które były trudno dostępne w tamtym czasie na polskim rynku. Był to przełomowy moment w działalności firmy, który wytyczył jej kierunek dalszego rozwoju. Następne lata to okres dynamicznego i zrównoważonego rozwoju firmy, podczas którego wdrożono pierwszy w branży pojazdów specjalnych w  Polsce Zintegrowany System Jakości według norm ISO 9001, ISO 14001 i AQAP 2110.

Kolejnym „kamieniem milowym” w historii firmy było wybudowanie w  2013 roku nowoczesnego zakładu produkcyjnego, który umożliwia wykonywanie pojazdów o dowolnych gabarytach i ciężarze. Stał się on nową siedzibą spółki, która przyjęła nazwę „SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.” rozpoznawalną w kilkunastu krajach świata. Wśród zagranicznych odbiorców są takie kraje jak: Wietnam, Filipiny, Nigeria, Arabia Saudyjska czy Czechy. Ogółem firma eksportuje swoje pojazdy do ponad 40 krajów, a około 30% produkcji stanowią pojazdy przeznaczone na eksport.

Od początku istnienia, priorytetowym celem firmy była jakość i innowacyjność rozwiązań technicznych. Efektem tego są liczne patenty i wzory użytkowe stosowane w pojazdach produkowanych w zakładzie. Wśród nich znajduje się opatentowany system zabudów modułowych umożliwiający stworzenie dowolnej konfiguracji pojazdu zgodnie z wymaganiami użytkownika.

Wiele nowatorskich rozwiązań technicznych powstało dzięki współpracy naukowo technicznej m.in.  z  Wojskowym Instytutem Techniki Pancernej  i Samochodowej, Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej oraz  Wojskową Akademią Techniczną.

W 2017 roku firma „SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.” obchodzi jubileusz 25. Rocznicy powstania. W przeciągu tych lat działalności przedsiębiorstwo wyprodukowało blisko 2000 różnych pojazdów. Roczna produkcja pojazdów specjalnych oraz kontenerów dla wojska, straży pożarnych i służb cywilnych to ponad 120 egzemplarzy. W chwili obecnej nie ma województwa w Polsce, które nie użytkuje flagowego produktu firmy „SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.”, którym jest średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Iveco Eurocargo ML150E28WS.

W ciągu 25 lat firma zdobyła wiele nagród i wyróżnień, które stawiają ją w elitarnym gronie najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w kraju i za granicą. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć:

– 13 statuetek  otrzymanych podczas Międzynarodowych Wystaw Ratownictwa i Techniki Przeciwpożarowej EDURA ,

– 4 nagrody Defender otrzymane podczas  Międzynarodowych Salonów Przemysłu Obronnego,

– Tytuł: Lider Bezpieczeństwa Państwa 2015,

– Thailand Award For Best International Invention 2015,

– Złoty Laur Innowacyjności 2014.

„SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.” w Bielsku- Białej została też wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016 i w IV edycji Konkursu Światowa Firma 2016  na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego i Urzędów Celnych.

Reasumując  obecna pozycja i status na rynku krajowym jest bez wątpienia największym sukcesem firmy. Utrzymanie wypracowanej pozycji i rozpoznawalności marki w kraju oraz na arenie międzynarodowej są głównymi aspektami rozwojowymi przedsiębiorstwa. Nieustanne doskonalenie zwłaszcza w obszarze jakości, rozszerzanie oferty, wdrażanie nowych technologii i wzrost wartości marki stanowią zaś strategiczne założenia zarządu firmy na najbliższe lata.

Więcej o firmie pod adresem: www.psszczesniak.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *