Przemysł elektromaszynowy

Firma ASCO z tytułem Geparda Biznesu 2016!

Firma ASCO Numatics Sp. z o.o. została doceniona przez Instytutu Europejskiego Biznesu, który wydaje Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma”,  i uzyskała tytuł Geparda Biznesu 2016. Tym samym firma ASCO znalazła się w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce.

Wartość rynkowa ASCO wzrosła o 197,6 procent z 42,6 mln zł do 126,8 mln zł. w okresie od 2014 do 2016 r. Wysoka wycena rynkowa firmy ASCO w 2016 r. wzięła się z bardzo wysokiego wskaźnika C/Z na giełdzie w Warszawie w marcu 2016 r. – wyniósł on 38,1. Nagroda ta jest potwierdzeniem konsekwentnej strategii firmy, zwiększaniu rok do roku wolumenu produkcji oraz wdrażaniu na rynek innowacyjnych rozwiązań.

 
ASCO Numatics Sp. z o.o. to firma zatrudniająca w Polsce ponad 300 pracowników oraz charakteryzująca się elastyczną strukturą zarządzania. Jest częścią globalnego koncernu Emerson. Ściśle współpracuje z innymi firmami wchodzącymi w skład tej amerykańskiej korporacji.
 
Od 1994 roku działa bezpośrednio na rynku polskim, zaś od 1997 roku prowadzi produkcję zaworów oraz siłowników pneumatycznych w swoim zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Łodzi.
W czerwcu 2017 planowane jest zakończenie rozbudowy zakładu produkcyjnego o 5400 m2 i będzie to największy zakład produkcyjny ASCO w Europie.
Marka ASCO jest cenioną marką na świecie, dlatego też wszystkie etapy produkcji, począwszy od projektowania przez badania, testy, produkcję, aż po dostawę produktów, regularnie podlegają rygorystycznej kontroli jakości.
Firma ASCO posiada swoje oddziały oraz dystrybutorów w większości krajów na świecie i współpracuje przy tym z tysiącami klientów z różnych branż.
Cechuje się ponad stuletnim doświadczeniem w sterowaniu przepływem mediów, pneumatyce siłowej. Dostarcza szeroki zakres rozwiązań w dziedzinach przetwórstwa żywności, przemysłu chemicznego, medycyny, farmacji, petrochemii, energetyki a także przemysłu motoryzacyjnego.

Produkty ASCO cechują się wysoką niezawodnością, jakością oraz prostotą instalacji. Obejmują one ponad 50 000 pozycji z zakresu zaworów elektromagnetycznych i pneumatycznych, układów odpylania oraz komponentów pneumatyki takich jak układy przygotowania powietrza oraz siłowników pneumatycznych, które stosowane są w wielu branżach.

 
Firma prowadz sprzedaż eksportową do wielu krajów w Europie oraz na świecie.
 
Doświadczony, dynamiczny oraz mobilny zespół to podstawa, na której opiera się sukces oraz nieustanny rozwój firmy i jej pracowników.
 
ASCO Numatics Sp. z o.o. to globalny koncern produkujący w Polsce oraz lider na rynku pneumatyki siłowej oraz urządzeń do sterowania przepływem, który stawia na najwyższą jakość swoich produktów oraz zadowolenie naszych klientów.
 
ASCO Numatics Sp. z o.o.  w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016  i w IV edycji Konkursu Światowa Firma – Worldwide Company 2016 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego i Urzędów Celnych.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *